תצלום אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת

תצלום אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת

עיקרי הדברים

רוצים להכיר עולם שרק המומחים עובדים לפיו? תצלום אוויר עד היום היה נחשב לצילום אשר מטרתו להעניק לנו ידע אינפורמטיבי אודות מיקומים בארץ, פקקים, שטחים לבנייה ושטחים חקלאיים וכמו כן גם סיוע לרשויות החוק. אבל זה לא מה שצריך לעניין אתכם כאשר אתם מחפשים דרך לשווק את העסק שלכם. ניתן לראות איך בכל יום מתווספים עוד ועוד לקוחות עסקיים לצילומי אוויר באמצעות רחפן, בדרך זו הם משווקים את המוצר שלהם באמצעות סרטון תדמית, סרטון 360 מעלות, צילומי גובה איכותיים אשר מראים לנו את כל המוצר מכל זווית אפשרית וסריקת המוצר. זכרו, הצילומים הם הרושם הראשוני שיש ללקוח מהמוצר שלכם, אתם חייבים למשוך אותם כבר במבט ראשון.

תצלום אוויר באמצעות רחפן

תצלום אוויר - מהו רחפן?

כמעט כל צילום שאתם רואים היום על המסכים נעשים על ידי רחפני צילום מקצועיים. הרחפנים הפכו לאופציה מאוד פופולרית והיתרון הוא שיש סוגי צילום שונים והמבחר די גדול בכדי שעדיין כל עסק יוכל לשמור על הדרך המקורית שלו להעביר את התמונות. צילום על ידי רחפן מבוצע מכמה סיבות ומטרות שונות עליהם נפרט בהמשך. 

רחפני צילום הם כלי טיס בגודל קטן עד בינוני, כמובן שמדובר על כלי שאינו מאויש וכל ההפעלה מתבצעת על ידי מפעיל מקצועי שעבר הכשרה בכדי שיוכל להטיס את הכלי. הרחפן טס באמצעות מדחף להבים גם בכדי להגיע לגבהים בדיוק כמו מסוק וכמו כן על מנת לשמור על יציבות בעת הצילום. יש שיגידו שהפעלת הרחפן היא די פשוטה, אך לא סתם יש צורך ברישיון בכדי להיות מפעיל רחפנים מקצועי, כמו שרצוי שגם לאותו מפעיל תהיה הכשרה בתחום הצילום. 

ישנם סוגי רחפנים שונים, השוני בא לידי ביטוי בדרך כלל בגודל הרחפן או במספר המנועים, הרחפן המשוכלל ביותר הוא בעל ארבעה מנועים, אך יש גם רחפנים עם שלושה, שישה ושמונה מנועים. כמו כן, מלבד לאיכות הרחפן עצמו ישנה חשיבות לאיכות המצלמה, יש מצלמות המאפשרות לנו שידור ב-4K, ומצלמות אשר מגיעות לרזולוציות הקטנות ביותר כדי להבטיח לנו תמונה ברורה וחדה גם בגובה אדיר. שימו לב שיש הבדל בין רחפנים מקצועיים ובין רחפנים לצורך תחביב אשר אינם מצריכים רישיון.

תצלום אוויר - האם כל אחד יכול להטיס רחפן?

חד משמעית כן, כל אחד יכול להטיס רחפן, אבל יש לעבור תהליך מסוים בכדי להגיע לתוצאות אליהן הלקוחות מייחלים. שימו לב, אמנם אתם רואים הרבה אנשים, בוגרים וצעירים כאחד אשר מטיסים רחפנים לצורך הפנאי, זהו נושא שונה לגמרי ממה שאנו מדברים עליו. הרחפנים האלו רחפנים זולים אשר מוגבלים מבחינת גובה וכמובן איכותם שונה לחלוטין מרחפנים מקצועיים לצורך עסקי. 

בכדי שתוכלו להפעיל רחפן מקצועי עליכם לעבור הכשרה אשר מוכרת על ידי רשות התעופה האזרחית, מדובר על רישיון לכל דבר ועניין והנוהל הוא אותו הדבר כמו ברכב, רק הנושאים שונים. בקורס עליכם יהיה להכיר את כל האפשרויות שיכולות להתרחש בעת הטסת הרחפן, יש לדעת גם ידע טכני בכל הנושאים האפשריים שיכולים להפוך כל תקלה לדבר פשוט שלא מצריך הזעקה של איש מקצוע. מלבד לכל הידע סביב הרחפן, והרישיון להטיס אותו, אנו ממליצים לכם גם לחפש איש מקצוע שיש לו ידע בכל עניין הצילום. אותו מפעיל רחפן אינו רק מפעיל אלא צריך חוש צילום איכותי יותר מאשר צלם רגיל. אז כן, כל אחד יכול להטיס רחפן, אבל לא כל אחד יכול להגיע לתוצאות גבוהות אשר הן אלו שמוכרות את המוצר שלכם בסופו של דבר.

העסקה של מפעיל רחפנים ללא רישיון יכולה לפגוע גם בכם וגם בציבור. ברגע שאין למפעיל רישיון אין לו גם ביטוח, הפגיעה ברחפן יכולה לעלות עשרות אלפי שקלים, וכמו כן הפגיעה בנכס שלכם אותו הוא מצלם. אך מבחינתנו כל אלה פרטים שוליים, הבעיה שבאמת יכולה להלחיץ אותנו היא מפעיל שאין לו ידע וניסיון והסיכויים שלו לפגוע בגוף, בציבור. 

תצלום אוויר - כמה זה עולה לי?

לאמוד מחיר כללי עבור צילומים לעסק שלכם יהיה מאוד כללי, אפילו יותר מדי. מכיוון שיש הרבה סוגי צילום, והרבה אפשרויות צילום וכל עבודה נמדדת לפי המורכבות שלה אי אפשר לאמוד מחיר ספציפי עבור פרויקט מסוים, רק כאשר הפרויקט מוצג לכל פרטיו מול החברה העוסקת בצילום, רק אז תוכלו לקבל מחיר אחיד. 

עכשיו בואו נדבר באופן כללי יותר… כאשר מדובר על סרטון תדמית לעסק סביר להניח והמחיר ינוע בסביבות אלפי שקלים בודדים, גם כאן יהיה תלות במורכבות העבודה, באורך הסרטון ובתוכן אותו אתם רוצים להעביר דרך הצילומים. כאשר מדובר על תמונה בודדת המחירים הם יותר נמוכים, אך יש גם להיות ספציפיים לגבי מה אתם רוצים להעביר בתמונה הזו, כאשר מדובר על תצלום אוויר לצורך פיקוח וביטחון גם כאן המחיר משתנה בהתאם לגובה העבודה, מורכבות וזמן העבודה. לסיכום, הדבר היעיל ביותר עבורכם הוא למצוא חברה אמינה ומקצועית ולהגיע לפגישת ייעוץ אשר תכוון אתם מבחינת תוכן אותו תרצו להעביר וכמו כן תעניק לכם הצעת מחיר ספציפית.

תצלום אוויר - מחיר שווה איכות

הרבה נוטים לחפש את המחירים הנמוכים ביותר בכדי שיוכלו לחסוך לעצמם הוצאות עסקיות… אנו נמליץ לכם אחרת, אם אתם מחפשים להוציא כמה שפחות כסף על שיווק וזה מגיע על חשבון איכות, עדיף לכם לא לשווק כלל, פרסום רע כן פוגע בניגוד לדעה הרווחת. אין מה לעשות, הרחפנים מציעים לנו פן שיווקי שלא נראה כמותו המון זמן, החידוש הזה שווה גם השקעה כספית, השקעה שלבסוף משתלמת, ולעיתים אף זולה יותר כאשר מדובר על הפקות טלוויזיה או רחפני ריסוס בשביל חקלאים.

המטרה היא לא להגיע למקום היקר ביותר בגלל שהוא היקר ביותר, המטרה היא לבחון את כל האפשרויות העומדות לרשותכם. תצלום אוויר הינו תצלום אשר ניתן להבחין באיכותו מכל נקודת מבט, עליכם לבחור רק את התצלומים אשר משכו אתכם באמת, ככה תוכלו לסנן את החברות מהן תרצו לקבל שירות. בדרך כלל החברות היוקרתיות יחזיקו ציוד יוקרתי ומפעילים אשר הינם גם צלמים מקצועיים, אם אתם רוצים כרטיס ביקור לעסק שלכם אשר ימשוך יותר קהלים, עליכם לבחור בחברה איכותית, מקצועית והמחיר לרוב יהיה בהתאם.

תצלום אוויר - מסקנות

כמה מאיתנו מכירים את המונח תצלום אוויר? סביר להניח שאתם מדמיינים דבר שונה לחלוטין ממה שעליו אנו מדברים. תצלום אוויר הינו תצלום שלרוב נעשה בפן השיווקי, או לצורך יעילות העסק. התצלום נעשה באמצעות כלי הטסה מקצועי – רחפן. ישנם סוגים שונים של רחפנים אשר כל סוג מעניק לנו שירות אחר לצורך אחר, המטרה לשמה אנו מגיעים למקום מקצועי היא בכדי לבחון את כל האפשרויות, ולמצוא את האפשרות הרלוונטית ביותר לבקשה על בעל העסק.

יש להדגיש, כל עניין שיווקי הוא עניין של השקעה לצורך החזרה, זאת אומרת שיש להיות מבוקרים עם ההוצאות עבור השיווק, אבל אסור לחסוך באיכות מצד שני. ככל שהמוצר השיווקי שלכם יהיה מושקע יותר ככה תצברו עוד קהל לקוחות אשר יהיה זמין לכם ויחזיר את השקעת השיווק בסופו של דבר.

למה כדאי לעבוד איתנו?

השאירו פרטים ונציג חוזר אליכם במהירות

ISRADRONE

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד