צילומי רחפן

צילומי רחפן

עיקרי הדברים

בטח יצא לכם לצעוד בפארק או במקום פתוח בשנתיים האחרונות ולראות כמה עוברי אורח מטיסים כלי המכונה רחפן. צילומי רחפן נפתחו לכלל הציבור רק בשנתיים האחרונות אך גם מלפני כן עסקים רבו נהגו להשתמש ברחפנים עבור צרכים עסקיים כמו צילומי סרטון תדמית, בחינת שטח בנייה, שיפור שטח חקלאי, סרטים סדרות ועוד. בכדי להשתמש ברחפן מקצועי עליכם לקבל אישור ורישיון להטיס כלי טיס בלתי מאויש, ככה שיש הבדל משמעותי בין הרחפן שאתם מכירים ובין הרחפן המקצועי. 

צילומי רחפן

צילומי רחפן - מי צריך את זה בכלל?

יש שתי סיבות עיקריות לשימוש בצילומי רחפן, סיבה שיווקית וסיבה אסטרטגית. ריכזנו לפניכם את שני השימושים העיקריים של צילומי רחפן כפי שכל בתי העסק מכירים אותם:

צילומי רחפן הצד השיווקי – בתור בעל עסק אתה חייב לייצר לעצמך את התדמית המושכת ביותר בעיניי כל הלקוחות המגיעים לאתר העסק, הרושם הראשוני הוא הכרטיס ביקור של העסק שלך. לכן, רבים העסקים שבוחרים להציג את העסק שלכם תוך סרטון תדמית הנוצר על ידי רחפן. באמצעות סרטון התדמית ניתן לבחור את העסק ב 360 מעלות, לראות את כל השטח הכולל שלו בזמן העבודה, וכל זה בזמן קצר ובעלות נמוכה מאשר השכרת צוות צילום.

מלבד לכך, כאשר אתם רוצים למכור בית מגורים, בניין ואפילו מחסן כל הלקוחות הפוטנציאלים ירצו לראות את השטח ואת הסביבה שלו, ומה יותר מייצג לנו את הסביבה מאשר צילום אווירי באמצעות רחפן? בזכות קדמת הטכנולוגיה ניתן לצלם צילום אוויר ולהגיע לפרטים הקטנים ביותר בפירוט התמונה, ניתן לראות את הגינות שיש מסביב לבית, את מצב הכביש, בתי ספר וכו'… הצילום כמובן יכול לעבוד לטובה או לרעה, תלוי במיקום של הדירה שלכם.

אם כך, הצד השיווקי של צילומי רחפן באים לידי ביטוי בשוני המכירה מצד בית העסק, צד שונה מאשר הכלל אך יותר מושך, יותר מפורט ומעניק ללקוח אופציה ממש להרגיש בתוך העסק או בתוך השכונה בעודו יושב בבית מול המחשב. ככה אתם גם מושכים יותר לקוחות ובאותה פעימה מסננים לקוחות שאינם מעוניינים בנכס.

צילומי רחפן הצד האסטרטגי – אתם חושבים שזה פשוט להשתלט על שטח חקלאי אשר שרוע על גבי עשרות דונמים? גם אם יש לכם המון עובדים, לאף אחד לא אכפת מהעסק כמו שאכפת לבעל העסק. האם ידוע לכם כמה טונים של ירק ופרי נזרקים עקב ריקבון? חרקים? חוסר השקיה או עודף של השקיה? המון. בכדי למנוע בזבוז של אוכל וכמובן בזבוז של כסף עליכם להשתמש בצילומי רחפן בכדי לאתר בכל פעם את מקור הבעיה ולתקן אותה. ישנן מצלמות ייעודיות לצילומי רחפן אשר מקנות לחקלאי מבט מקצועי שאפילו קולט את הכלורופיל בצמחים. מלבד לפיקוח על טיב המוצרים ישנם גם רחפני ריסוס, נשמע הרבה יותר זול מאשר מטוסי ריסוס, לא?

אם נשנה זווית מבט ונפנה לעולם הקולנוע נוכל לדעת שצילומי רחפן הם אסטרטגיים מבחינת משיכת תשומת הלב של הקהל, מדובר על זווית שונה שאיננו רגילים אליה, ובדרך זו ניתן לצלם בצורה מושכת ומגניבה. מלבד לכך, לא כל הפקה היא בעלת תקציב הוליוודי כפי שאתם יודעים, וגם בהוליווד לא ששים לזרוק כסף במקום בו אפשר לחסוך. כאשר אתם רואים צילומי מסוק וצילומי אוויר קחו בחשבון שלאו דווקא הרימו מסוק בשביל הצילום, סביר להניח שמדובר על צילומי רחפן. את המסוק מכניסים לעריכה באמצעות הדמייה ואילו את הצילום עצמו מצלמים באמצעות רחפן עם מצלמה איכותית.

הצד האסטרטגי מכונה ככה מסיבה מאוד פשוטה, יש לנו את האפשרות להגיע לאותה תוצאה אם או בלי צילומי רחפן, אך צילומי רחפן מביאים אותנו לתוצאה מהירה וזולה יותר מאשר המקור. לכן, עדיף לכם תמיד לקיים השוואת מחירים וסדר עדיפויות לפני שאתם זורקים הון תועפות מבלי לחשוב על הצעד הבא.

צילומי רחפן - מגיעים לכל מקום

עוד יתרון גדול של צילומי רחפן בא לידי ביטוי במקומות אליהם הרחפן יכול להגיע, מקומות אשר יהיו מאוד מסורבלים עבור האדם הפרטי להגעה. מה זה אומר? כן, על גובה כבר דיברו, הרחפן יכול להגיע לגבהים עצומים ואפילו לדמות נקודת מבט של ציפור ומטוס, אך לא בזה עסקינן. חשבו על זה, כאשר יש נוף הררי בו אין שביל עבור הולכי רגל, קחו לדוגמא את ההרים על יד ירושלים או את הנופים ההרריים בסמוך למצפה רמון, אין אפשרות להגיע למקומות אלו מפאת חשש לשלום הגוף שלכם, אך הרחפן כן יכול להגיע לשם ולרכוש עבורכם תמונות וסרטונים עוצרי נשימה. 

כמובן שאם אתם רוצים להגיע לתמונות כל כך מרשימות במקומות כמו שציינו, עליכם לפעול בסיוע של מדריך. הטסת רחפן אינה דבר פשוט, זכרו שאתם מטיסים כלי בשווי של עשרות אלפי שקלים, ואם הוא נופל בנוף ההררי הזה אין לכם איך להחזיר אותו. סיוע באיש מקצוע יכול גם לבטח אתכם וגם להבטיח לכם תמונות מקצועיות ואיכותיות.

צילומי רחפן - כן, גם לזה צריך רישיון

אתם חושבים שכל מפעילי הרחפנים החובבים הם בעלי רישיון לרחפן? התשובה היא לא. יש הבדל בין שימוש לצורך פנאי וספורט בצילומי רחפן ובין צילומי רחפן מקצועיים. בשביל לעסוק באופן מקצועי בצילומי רחפן לצורך אירועים, ריסוס, סרטונים תדמית וכל דבר עסקי שעולה בראש שלכם, עליכם ללמוד באופן מקצועי כיצד להטיס רחפן. 

לרחפנים מקצועיים יש את המגבלות שלהם, נהלים שונים, מקומות וזמנים בהם החוק אוסר עליכם שימוש ברחפן, וכן מקרי חירום בהם עליכם לדעת כיצד לתפעל את הרחפן על מנת שלא יגרם אף נזק בגוף או בנכס. גם לרישיון על רחפן יש את שלב התיאוריה ואת השלב המעשי, מדובר על שעות הדרכה המשתנות בהתאם לסוג הרישיון המבוקש. לכן, אם אתם חושבים שתוכלו ליצור לבד לעסק שלכם סרטון תדמית, או ריסוס בשטח חקלאי תדעו שאתם עוברים על החוק, אך לא זאת הבעיה (מבחינתנו לפחות), הבעיה היא התפעול הלוקה והסיכון בו אתם מעמידים את עצמכם, את הנכס ואת העוברים והשבים.

כמו כן, בשביל לקנות רחפן מקצועי שנמצא תחת הגבלת גובה המורשה על ידי רשות התעופה האזרחית עליכם להחזיק ברישיון בעת מעמד הרכישה. אך קחו בחשבון שאתם לא חייבים להחזיק ברישיון ולרכוש רחפן מקצועי בשווי של עשרות אלפי שקלים, בשביל זה קיימות חברות שיעשו את העבודה בשבילכם, וכך תחסכו גם כסף וגם זמן עבור כל הבירוקרטיה. 

אז מה עושים?

עליכם לשים לב איך תוכלו לשפר את העסק שלכם מבחינה שיווקית ומבחינה כלכלית, ייתכן ורחפן יכול להוות פתרון עבור שני הנושאים. רבים מאיתנו לא שמים לב כמה אנו מבזבזים בחודש עבור העסק שלכם, בעוד שישנה אפשרות לחסוך המון או מצד שני "להציל" סחורה רבה כמו בשוק החקלאי. יש לציין, צילומי רחפן הם מאוד מגוונים ולא חד גוניים. כאשר תגיעו למקום מקצועי תוכלו לבחור שיטות צילום שונות אשר כל אחת בעלת מאפיינים שונים אשר יותאמו לעסק שלכם בצורה הנכונה ביותר בכדי להוציא את העסק שלכם על הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לעבוד איתנו?

השאירו פרטים ונציג חוזר אליכם במהירות

ISRADRONE

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד