צילומי בתים באמצעות רחפן

צילומי בתים באמצעות רחפן

עיקרי הדברים

הידעתם שישנן חברות שתפקידן לצלם בצילום אוויר בתים קיימים, בתים אשר נמצאים בהליכי בנייה, זאת בווידאו או בתמונות. הצילומים יכולים להיות אפילו בשלב הקרקע בלבד, סקירה באמצעות ווידאו של הבנייה באמצעות השלדה וכו'. יש סיבות שונות ומשונות לצורך העיקרי בצילומי בתים, סיבות עליהן נפרט בקרוב. אך יש חשיבות רבה לבחירת החברה איתה אתם מתכוונים לעבוד, גם מבחינת תשלום וגם מבחינת איכות. צילומים באמצעות רחפן הפכו לשגרתם של עסקים רבים בשנים האחרונות, השימושים העיקריים הם עבור צילומי סרטוני תדמית שמעודדים רכישה של המוצר שלכם. 

צילומי בתים באמצעות רחפן

צילומי בתים - איך זה עובד?

הלקוחות העיקריים של צילומי בתים הם קבלנים ועוסקים בנדל"ן. המטרה היא להראות ללקוחות תמונת מצב מוחשית עבור המשקיעים, הצילומים משולבים בין צילומי קרקע כדי להכיר את אזור הרכישה עבור הלקוחות הפוטנציאלים, זאת מנקודת מבט של מעוף הציפור או מצד שני כאשר המבנה מוכן הצילומים הם מתוך הבית, מעבר בין כל החדרים ועד לנוף שיש בדירה. עוד נקודת מבט של הצילומים הם בשביל היתר מעקב בנייה, סקירה, צילום וירטואלי והצגה מוקדמת של המבנים בתלת מימד. הנה נגיעה קטנה בכל אחד מהסוגים של צילומי בתים:

  • צילומי בתים – צילום וירטואלי

הצילום הווירטואלי הוא כלי שיווקי, צילום של הבתים מתוך ומחוץ ב-360 מעלות ובשקיפות מלאה. מלבד לצילום יש צורך בעריכה בעזרת ממשק טכנולוגי אשר מאפשר ללקוח "להתהלך" בכל אזור בבית דרך המחשב. בדרך כלל אלו יהיו גם סרטוני התדמית של המוכר, סרטונים המלווים בסיוע של קריינות או טקסטים. הצילומים נעשים באמצעות סרטון אחד ממושך או מספר רב של תמונות אשר מורכבים לסרטון אחד המכיל בתוכו את כל חלקי הנכס. בדרך זו יוכל הלקוח לבחון לא רק את טיב הבית עצמו אלא גם את השכונה, הנוף וניתן ממש להרגיש את שטח הנכס.

  • צילומי בתים – מעקב בנייה

מעקב בנייה וצילומו נוצר עבור פיקוח ובטיחות של טיב הבנייה, זאת באמצעות מגוון רחב של סוגי צילומים לרבות צילומים פנורמיים, תלת מימד וכו'. בדרך זו נוכל לעקוב אחרי מצב הבנייה של הנכס, ניתן לראות את תקינותם של כל השלבים מצידו של הקבלן ומהנדס הבנייה. הצילומים מאוד אפקטיביים במיוחד כאשר מדובר על מבנה רב קומות אליו הגישה יותר מורכבת.

  • צילומי בתים כלליים

צילומים אלו נעשים בכדי לבחון את מבנים גדולים בעיקר מכל כיוונם. הצילומים נעשים באופן מאוד מוחשי, צבעוני וויראלי. הצילומים הם באמצעות צילום אווירי ההופך כל אובייקט למודל תלת מימד, ניתן כמובן להשתמש בצילומים עבור פיקוח של גמר הבנייה אך השימוש העיקרי הוא עבור שיווק המוצר המוגמר.

  • צילומי בתים – מצגת קומות

צילומים עבור רוכשים פוטנציאלים, ניתן לראות את הנכס בצורה המוחשית ביותר מזוויות מבט שונות עד לפני סיום הבנייה. בשביל לצלם בדרך זו חייב להיעזר בצילומי אוויר באמצעות רחפנים מקצועיים ולאחר מכן לעבוד מול תוכנת עיצוב אדריכלית. הצילומים מעניקים לנו צילומים מדויקים מכל גובה מבוקש.

צילומי בתים - כמה זה עולה לי?

אם תיכנסו להשוואת מחירים תוכלו למצוא מחירים מגוונים, החל ממאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים עבור צילומים. כמובן שהמחיר שאתם רואים הוא הממוצע העיקרי, אך לכל פרויקט יש את המחיר שלו, כמו כן לגבי כל סוג צילום. יש לציין שציוד צילום כזה עולה לחברות המציעות את השירות עשרות אלפי שקלים, כמובן כאשר החברה מציעה ציוד מקצועי. מצד שני נוכל לראות מחירים די מחשידים, כנראה שמדובר על ציוד פשוט, ציוד חובבני וייתכן גם שאין רישיונות לחברות המציעות את השירות. כאשר אתם משווקים את המוצרים שלכם אתם לא רוצים לחסוך בעלויות על גבי איכות המוצר המוגמר. כאשר הצילום הוא חובבני עליכם לזכור שזהו הדבר הראשון איתו נפגש הלקוח, אף לקוח לא ימשיך לעסקה הפיזית כאשר הוא רואה שהצילום אינו ברמה גבוהה.

לכן, כאשר אתם מקימים פרויקט בנייה, מלבד להוצאות עבור פיקוח ובנייה שם גם אסור לכם להתפשר, עליכם לבחור בחברה המציעה לכם שירות אדיב ומקצועי לצורך צילומי הבנייה המוגמרת, לאחר מכן יש כמובן לערוך את הצילומים כדי להעניק לצופה חווית צפייה מושלמת לגבי המבנה אותו אתם רוצים שהוא ירכוש בסופו של דבר.

צילומי בתים - האם זה חוקי?

יש הרבה סייגים לגבי חוקיות צילומי הבתים, אך כמובן שלכל סייג יש פתרון. הבעיה מתחילה כאשר אין לחברה המציעה שירותי צילום רישיון מתאים. אז בואו נעשה סדר בבלאגן, יש הבדל בין הרחפנים אותם אנו רואים בפארקים המופעלים על ידי אנשים פרטיים ובין הרחפנים עליהם אנו מדברים, המופעלים על ידי חברות מקצועיות. יש אישור בשימוש ברחפנים לצורך פנאי, אך לא לצורך עסקי. כאשר אתם רוצים להשתמש ברחפן לצורך עסקי עליכם להוציא רישיון המוענק על ידי רשות התעופה האזרחית. 

בכדי להעניק צילומי בתים על החברה להיות בעלת רישיון של הפעלת כלי טיס בלתי מאוייש עד לגובה מסוים, חברה בלי רישיון היא חברה בלי ביטוח, חברה בלי ביטוח לא יכולה לכסות גם אתכם במקרה של נזקים כאלה ואחרים. לכן, צילומי בתים הינם חוקיים תחת הגבלות שונות ורישיונות. כבר קרו מקרים בעבר בהם לחברה המבצעת לא היו רישיונות וכתוצאה מכך לא היה ביטוח, ההליכים המשפטיים אליהם צריכים להגיע הינם מסובכים וארוכים, הימנעו מכך ופשוט בחרו בחברה מקצועית שיכולה לבטח אתכם.

בחירת חברה מקצועית - חובה!

אמרנו לכם כבר שכדאי לכם לבחור חברה מקצועית אשר מחזיקה ברישיונות, אך זה לא מספיק. מלבד לכך שאתם צריכים לדאוג לכך שהחברה תחזיק ברישיונות עליכם לבדוק את טיב העבודה שלה, את סוגי השירותים אותה החברה מעניקה וכמובן את התוצאות בשטח. כל חברה מקצועית תציג לכם באתר שלה את כל העבודות הקודמות שלה, האם אלו עבודות אשר מוצאות חן בעיניכם? 

בשביל להעניק את המוצר המוגמר הטוב ביותר עליכם לעבוד מול אנשי המקצוע הטובים ביותר, הפעלה של רחפן לצורך צילומי בתים אינה דבר פשוט, צריך גם הרבה הבנה של המוצר, ידע בהפעלתו וכמובן לדעת איך לצלם בצורה מקצועית. אל תמהרו עם בחירת החברה המקצועית, בחנו את כל החברות הנמצאות בתחום ומומלץ אף ליצור קשר לצורך פגישת ייעוץ. בחירה נכונה תוביל אליכם עוד ועוד לקוחות פוטנציאלים תוך פרק זמן קצר.

מסקנות

צילומי בתים אמנם נשמע כמו דבר פשוט, דבר שגם אייפון יכול לעשות, אבל לא. בשביל למכור את הנכס שלכם או לבחון אותו עליכם לעבוד עם הציוד המקצועי ביותר, ציוד מקצועי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ללא חישוב של השכרת איש המקצוע. כיוון שאין סיבה לכך שתבזבזו עשרות אלפי שקלים על סרטון תדמית לעסק, עליכם לפנות לחברה מקצועית אשר מוכנה להעניק לכם שירותי צילום בתים במחיר הגון וריאלי. 

שימו לב, ההשקעה אינה השקעה זולה, עליכם להשקיע עבור כלי שיווקי טוב, המחירים נעים בדרך בין מאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים, המחיר תלוי במורכבות העבודה וסוג הצילום המתאים. לפני שנתחיל לעבוד תגיעו לייעוץ שם יוצע לכם אפשרויות שונות ולכל אחד מהם תוכלו לראות את היתרונות והחסרונות, הבחירה בידיים שלכם.

למה כדאי לעבוד איתנו?

השאירו פרטים ונציג חוזר אליכם במהירות

ISRADRONE

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד