צילום אוויר

צילום אוויר

עיקרי הדברים

צילומי אוויר נעשים במרבית המקרים על ידי רחפנים ייעודיים בעלי איכות מצלמה גבוהה במיוחד, ניתן למצוא בסרטים שימוש ברחפנים ובעוד מספר מקומות אותם נציין בהמשך. מלבד לתפיסת נוף בתמונה עוצרת נשימה, יש עוד סיבות לכך שצילומי אוויר הפכו בשנים האחרונות לכל כך מבוקשים בקרב קהלים שונים. כיום כל אחד יכול לרכוש לעצמו רחפן במספר אלפי שקלים ולהנות מצילומי אוויר בהתחשב בכך שקנה מצלמה מתאימה ואיכותית (שתעלה עוד כמה אלפי שקלים). אפשר לסכם זאת ככה, אפשר לצלם את תמונות החתונה שלכם גם על ידי מצלמה, אך מה שחשוב הוא הצלם שיודע לקלוע את הרגעים החשובים ביותר, כך גם צילום אוויר.

צילום אוויר - שימושים עיקריים

סרטון תדמית – כאשר אתם רוצים להמחיז את אופי העסק שלכם, עליכם לחשוב בגדול, להראות מנקודת מבט עליונה את כל המתרחש במפעל שלכם. בעזרת צילום אוויר ניתן להמחיש את נפח כל פעילות העסק, או את שטח הפעילות שלכם. צילום אוויר יכול לתפוס את כל השטח בתמונה אחת או בסרטון מהיר שיחלוף לאורך כל שטח העבודה. מלבד לכך, סרטון תדמית הוא עניין שיווקי בו אתם מוכרים את העסק שלכם ללקוחות, עליכם לחשוב באופן שונה מהמתחרים ולהציג דבר חדש שיגרום לכל לקוח שנכנס לאתר להתפעל.

הפקות – בישראל כמו בישראל אנו יודעים שהתקציב הוא לא ברמה של הוליווד, אך נגלה לכם סוד, גם בהוליווד משתמשים בצילומי אוויר. לעיתים כאשר רוצים להמחיש טיסה או לצלם את המתרחש מנקודת מבט גבוהה לא תמיד יש גישה כלכלית למטוסים מאוישים, ובכך צריך להשתמש בצילומי אוויר ואילו בעריכה יוסיפו את המסוק שכביכול היה שם. שימוש זה חוסך מאות אלפי שקלים עבור ההפקה ומייצר תמונה יציבה וברורה יותר. כמו כן, לעיתים בפתיח של סרט ניתן לראות כיצד התמונה עוברת מסע בשוט אחד החל מגגות העיר ועד לבית הכוכב הראשי – זאת באמצעות רחפן או עריכה ציורית.

שטח – בדרך בתחום הבנייה יש שימוש של צילום אוויר לצורך מענה לגבי השטח העתידי לבנייה, בדרך כלל יצלמו את השטח בעודו שטח חקלאי וכך יציגו את השטח המיועד למכירה עבור הקבלנים. בעזרת צילום אוויר הקבלן בעזרת אנשי המקצוע יוכלו לגבש חוות דעת ראשונית האם לרכוש את השטח והאם הוא מתאים לסוג בנייה אליהם הם מייחלים, כמובן שלאחר מכן חובה לבדוק את השטח באופן מעשי. כמו כן, לאחר שכבר קיים מבנה ירצה הקבלן לקבל תמונת צילום אוויר של הנכס החדש וכל מה שמסביבו כמו גינות, בתים, כבישים זאת כדי ליצור תמונה ברורה עבור הלקוחות שרוצים לרכוש את הבית. 

מצד שני, המדינה גם היא משתמשת בצילום אוויר, אך לצרכים פחות נעימים ממה שאתם מדמיינים. הצילום גם הם עוסקים בבנייה, אך בחלק הלא חוקי של העניין. המדינה עוקבת אחרי שטחים לא חוקיים, חריגות, מסיבות שלא אושרו, וכמו כן גם בתקופת הקורונה השתמשה הממשלה בצילום אוויר כדי לאתר פורעי חוק. 

חקלאות – "דברים שרואים משם לא רואים מכאן". כיצד חקלאי יכול להשתלט על כל השטח שלו? ישנן מצלמות ייעודיות לצילומי אוויר אשר מקנות לחקלאי מבט מקצועי שאפילו קולט את הכלורופיל בצמחים. בדרך זו יוכל כל חקלאי להשתלט על כל השטח שלו, וימנע מטונות שלמות של ירק ופרי להיזרק לפח. חשבו על זה, בעזרת צילום אוויר יינתן לכם המידע עבור אילו חלקים בשטח צריכים יותר טיפול, יותר השקיה או פחות, הדברה וכל זה רק בכמה אלפי שקלים עבור צילומי אוויר.

איכות הסביבה – בעזרת צילום אוויר ניתן יהיה להכיר את כל המקומות אשר דורשים טיפול עקב מפגע, פסולת ועוד. מצד שני, יש מקרים דחופים בהם זמן הטיפול הוא הפקטור שיקבע אם המקום יצליח לשקם את עצמו או שהפגיעה הינה בלתי נמנעת, בדיוק כמו בשריפות, דליפות ועוד… בעזרת צילום אוויר ניתן למצוא את מקור הבעיה ולהזעיק לשם כוחות במהירות.

צילום אוויר - רישוי וביטוח

כל אחד יכול לקנות רחפן אך לא כל אחד יכול להפעיל אותו באופן מקצועי, לצורך כך צריך רישיון של רשות התעופה האזרחית. תהליך קבלת הרישוי יכול להימשך לאורך זמן מכיוון שמדובר על הליך קשה הדורש בחינות אינטנסיביות, אישורים והמון בירוקרטיה. רישיון זה מעניק לנו את הניסיון והמקצועיות הנדרשת בכדי להפעיל כלי טיס בלתי מאוישים באופן מסחרי, בטוח וכמובן עם כיסוי ביטוחי המקנה ללקוח מרגוע. 

איכות הציוד של צילום אוויר

איכות ציוד צילום אוויר הינו משפיע מכריע לגבי התמונה או הסרטון העתידי. זכרו, מדובר על צילום ממבט עינה של ציפור, עליכם לדרוש שכל פרט בתמונה יהיה ברור ומובן. ישנן איכויות צילום אוויר שונות עקב שדרוג טכנולוגי, מקצועיות וכמובן תקציב. מקום המציע את הציוד המתקדם ביותר יגבה תשלום בהתאם והתוצאה הסופית תהיה לא פחות ממושלמת. ציוד צילום אוויר מקצועי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים שהחברה צריכה לשלם, וכמובן גם תחזוקה שוטפת של המוצרים ואחזקת צוות מקצועי שלם.

עוד נתון שמשפיע על המחיר הוא מורכבות הביצוע מבחינה טכנית ולאורך כמה זמן צריך לחזור בצילומים. יהיו לקוחות שירצו צילומי לילה ובוקר, צילומי שקיעה וכן הלאה… בעת הזמנת הצילום עליכם לציין את כל הפרטים בכדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר סופית. כמו כן, מרגע הגשת הבקשה ועד לביצוע יש על החברה להגיש אישורים, עליכם לחתום על חוזה ביטוחי המכסה אתכם, לו"ז עבודה ורק לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל בביצוע בקשת הלקוח.

צילום אוויר 360 מעלות

אחד הצילומים המבוקשים ביותר בקרב הלקוחות שלנו הם צילומי 360 מעלות. צילום 360 מעלות מצריך ידע בטכניקה שהרי כל נקודה קטנה חשובה בכדי שהצילום הכללי יהיה שלם בסופו של דבר. בוודאי יצא לכם להיתקל בצילומי 360 מעלות עבור צילומי נדל"ן, שיווק ובנייה. בעזרת צילומים אלו ניתן "ללכת" באזור מבלי להיות שם, תוכלו לפנות ימינה, שמאלה הכל לפי החשק שלכם. הרחפן יכול לצלם קרקעות, מתחמים ציבוריים, נופים, בתי מלון, חופים וכו', כל דבר אשר ימשוך את עין הלקוח. לעיתים גם ניתן ליצור סיור וירטואלי באמצעות רחפן, זאת בזמנים בהם אתם רוצים למשוך עוד ועוד לקוחות אך ישנם דברים אשר מונעים מכם (קורונה). סרטון תדמית לעסק בשיטת 360 מעלות נחשב לאפקטיבי ביותר מיתר סוגי הצילומים האחרים.

מסקנות

עולם העסקים מדגיש לנו שתחרות היא טובה, אבל צריך לדעת להתמודד איתה. עליכם לחשוב מחוץ לקופסא בכדי שאתם תהיו שונים בנוף התחומי שלכם, רק ככה תמשכו אליכם צי לקוחות רחב יותר. צילום אוויר יכול לייעל את העסק שלכם מבחינה תדמיתית, אך גם מבחינת אפקטיביות. בעזרת צילום אוויר אתם יכולים לחסוך לא מעט כסף אשר היה אמור להיות מושקע בגופים יקרים יותר, או אפילו למנוע תקלות עתידיות אשר יכול לפגוע בסחורה שלכם, ואפילו בגוף.

צילומי אוויר יכולים להתאים לאנשים פרטיים ולעסקים גדולים וקטנים כאחד, הכל תלוי ברמת ההשקעה של העסק שלכם. עליכם לבחור מקום מקצועי אשר יכול להציע לכם את שירותיו במחיר הגון, תחת ביטוח וכמובן בצורה המקצועית והאמינה ביותר.

למה כדאי לעבוד איתנו?

השאירו פרטים ונציג חוזר אליכם במהירות

ISRADRONE

מאמרים אחרונים

גלילה לראש העמוד